You are currently viewing KAPSAICYNA…..pogromca tłuszczów

KAPSAICYNA…..pogromca tłuszczów

Kapsaicyna,

substancja odpowiedzialna za ostry smak papryczki chili, jest znana przede wszystkim jako składnik przypraw, a także tabletek na odchudzanie. Kapsaicyna posiada liczne właściwości lecznicze, antyoksydacyjne i przeciwdrobnoustrojowe. Kapsaicyna ma także inne zastosowanie, ponieważ jest wykorzystywana do produkcji licznych aerozoli, takich jak np. gaz pieprzowy. Sprawdź, jak działa kapsaicyna.U nas w sklepie dostępny jest niesamowity preparat na bazie KAPSAICYNY wzmocniony GARCINIĄ CAMBOGIA z dodatkiem miłorzębu japońskiego…00000000chili

Kapsaicyna to organiczny związek chemiczny, alkaloid, odpowiedzialny za ostry i piekący smak papryki chili. Kapsaicyna działa na receptory bólu (nocyceptory), czyli bezpośrednio na receptory układu nerwowego. Te wysyłają sygnały do mózgu, które są odbierane jako wrażenie bólu i uczucie gorąca. Stąd uczucie pieczenia w jamie ustnej.

Kapsaicyna rozpuszcza się w alkoholu i tłuszczach. Dlatego najczęściej popełnianym błędem przez osoby, które spożyły potrawę zawierającą tę substancję, jest wypicie dużej ilości wody. Aby pozbyć się uczucia pieczenia w jamie ustnej, należy wypłukać ją tłuszczem roślinnym lub wypić szklankę tłustego mleka. Ulgę przyniesie także zjedzenie lodów lub wypicie alkoholu.

Do wytwarzania przypraw czy tabletek na odchudzanie, kapsaicynę otrzymuje się z papryki rocznej i z papryki chili.

Kapsaicyna na odchudzanie

Kapsaicyna stymuluje metabolizm, a co za tym idzie – przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto naukowcy udowodnili, że kapsaicyna wpływa na produkcję hormonu tarczycy, który reguluje adrenalinę i dopaminę – hormony regulujące apetyt. Dlatego spożywanie potraw zawierających kapsaicynę, hamuje apetyt.

Kapsaicyna – właściwości lecznicze

Kapsaicyna ma liczne właściwości lecznicze, jednak powszechnie jest uważana za lek na raka. Naukowcy z Nottingham University wykazali bowiem, że kapsaicyna pobudza komórki nowotworowe do samozniszczenia, atakując ich mitochondria, które odpowiadają za wytwarzanie energii.

Ponadto kapsaicyna stymuluje do produkcji przeciwciał, dzięki czemu zmniejsza ryzyko zachorowania na grypę czy przeziębienie.

Kapsaicyna – zastosowanie w medycynie

Czysta kapsaicyna, w przeciwieństwie do tej używanej w przemyśle spożywczym, jest silnie toksyczna, dlatego jest stosowana głównie w medycynie w postaci maści i plastrów, jako lek rozgrzewający stawy i mięśnie.