You are currently viewing MATCHA

MATCHA

MATCHA

Matcha to wysokogatunkowa zielona herbata pochodząca z Japonii. Tajemnica jej smaku tkwi w specjalnym preparowaniu liści jeszcze przed ich zerwaniem. Zgodnie z ponad 400 letnią tradycją, herbaciane krzewy Tencha osłania się przed słońcem trzcinowymi matami co najmniej 2 – 3 tygodnie przed planowanymi zbiorami po to, by spowolnić ich wzrost. Dzieki temu zabiegowi liście nabierają odcieni bladej zieleni i specyficznego intensywnego aromatu. Zebrane liście suszy się, a następnie miele w specjalnych granitowych żarnach, na drobny proszek.

Tradycyjna procedura preparowania liści Tencha była początkowo tajemnicą pilnie strzeżoną przez japońskich mnichów buddyjskich. Dziś i my możemy cieszyć sie jej smakiem, choć nadal ze wzgledu na pracochłonną procedurę wytwarzania, uważana jest za herbatę ekskluzywną i rzadko spotykaną. Działanie:

­-Matcha to silny antyoksydant ze względu na bogactwo substancji chemicznych z grupy polifenoli, zwanych katechinami, które są jednymi z najmocniejszych przeciwutleniaczy. Zawiera mnóstwo witamin i minerałów (szczególnie dużo witaminy C) oraz trzy razy więcej galusanu epigallokatechiny – pochodnej katechiny (przeciwutleniacza), któremu przypisuje się silne działanie przeciwnowotworowe, antywirusowe i korzystny wpływ na serce.
Uchodzi za najbardziej pobudzającą z herbat ze względu na dużą zawartość kofeiny.

– wspomaga odchudzanie, przyspieszając metabolizm oraz spalanie tłuszczu

– działa przeciwwirusowo i przeciwgrzybicznie

– działa przeciwstarzeniowo

– reguluje poziom cholesterolu i obniża ciśnienie

– działa odtruwająco na organizm

– reguluje przemianę materii

– wzmacnia system odpornościowy

– zwiększa witalność….