You are currently viewing PROSZEK ZASADOWY

PROSZEK ZASADOWY

Proszek zasadowy

Proszek zasadowy składa się z pierwiastków zasadotwórczych tj. wapnia, magnezu, sodu i potasu, które występują w odpowiednich względem siebie proporcjach.

Ponadto zawiera inulinę.

Frakcję rozpuszczalnego błonnika zaliczanego do rodzaju oligofruktoz, który reguluje perystaltykę jelit. Wspomagając oczyszczanie organizmu z produktów przemiany materii oraz obniżając wchłanianie cholesterolu.

Proszek zasadowy stanowi dodatkowe źródło pewnych pierwiastków śladowych: żelazo, selen, molibden oraz miedź. https://figazmakiem.eu/sklep/suplementy/ph-control-mg-pr…ek-zasadowy-300g/ ‎.

Proszek zasadowy ze względu na obecność w składzie pierwiastków o charakterze zasadotwórczym, pomaga w neutralizacji pH kwasowego w płynach ustrojowych.

Przyczyniając się do wyrównania gospodarki kwasowo-zasadowej.

Inulina jako błonnik rozpuszczalny w wodzie, stanowi pożywkę (prebiotyk) dla bakterii zamieszkujących jelito  grube. Dzięki czemu wpływa na wzrost korzystnej mikroflory bakteryjnej jelit.

Reguluje dzięki temu perystaltykę jelit oraz wpływa na regularność wypróżnień. Pierwiastki śladowe, wspomagają metabolizm organizmu, będąc składnikami enzymów. 00000000.aph control mg proszek za 1598 k Warto zauważyć, że epidemia rzekomych zakwaszeń organizmu jest w większości przypadków nieuzasadniona, ani nie potwierdzona rzetelnymi wynikami badań.

Nerki są w stanie poradzić sobie w regulacji gospodarki kwasowo-zasadowej.

Jeżeli stosowana jest dieta zgodna z zaleceniami żywieniowymi prezentowanymi przez Instytut Żywności i Żywienia lub dietetyczne zalecenia indywidualne.

Stosowanie proszku zasadowego ‘profilaktycznie’ wydaje się niepotrzebnym zabiegiem.

– Nieregularność wypróżnień.

– Zaleganie wody w organizmie .

– Liczne toksyny z pożywienia, które zaburzają przemiany energetyczne.

-Mogą powodować rozwój nadwagi i otyłości.

Wpływ na powstanie powyższych dolegliwości może mieć nieprawidłowa gospodarka kwasowo-zasadowa organizmu.

Ale przede wszystkim proponujemy profesjonalne spotkanie z dietetykiem i opracowanie indywidualnego planu żywieniowego,,Figa z makiem”.

Nadmiar kwasu w organizmie powoduje obniżenie tempa przemiany materii i zaleganie w jelitach pożywienia, które fermentuje z wytworzeniem bakterii gnilnych.

Przy kwaśnym pH płynów ustrojowych i niewielkiej ilości dostarczanych z pożywieniem pierwiastków zasadowych organizm musi się bronić.

Z kości uwalnia wapń oraz magnez, natomiast z płynów ustrojowych czerpie sód oraz potas.

Nadmiar toksyn kumuluje w tkance tłuszczowej.

Kwasotwórczy pokarm powoduje dalsze zakwaszenie organizmu.

– Energia z pożywienia zamiast zostać uwolniona i wykorzystana, zostaje skumulowana w postaci tkanki tłuszczowej.

Wprowadzenie diety bogatej w pierwiastki zasadowe może pomóc wyrównać pH organizmu.

Proszek zasadowy w ciężkich przypadkach może okazać się dobrym rozwiązaniem na przywrócenie równowagi i homeostazy, gdy dieta bogata w warzywa i owoce nie przyniesie wystarczających efektów.

Zasadowe pH korzystnie wpłynie na metabolizm, a kilokalorie dostarczane z pożywieniem zostaną wówczas wykorzystane na cele energetyczne, zamiast zmagazynowane w tkance tłuszczowej. https://figazmakiem.eu/sklep/suplementy/ph-control-mg-pr…ek-zasadowy-300g/ ‎..,,Z nami zdrowiej”