SHILAJIT( MUMIO)

  • Post author:
  • Post category:ciekawostki

Mumio Shilajit jest oryginalnym wytworem przyrody, powstałym przez odkładanie się nacieków skalnych w himalajskich jaskiniach. Ze względu na swój niezwykły skład minerałów wpływa niezwykle dobroczynnie na układ kostny oraz ogólnie wzmacniająco na cały organizm. Docenią go osoby po przebytych urazach, osoby starsze, jak również przemęczone, osłabione i wyczerpane. Mumio Shilajit to suplement diety, posiadający zdolność stymulowania komórek do syntetyzowania związków wapnia w układzie kostnym. Mumio jest polecany na wzmocnienie odporności.

Shilait (Shilajit) to popularny składnik mineralny stosowany w starożytnej praktyce medycyny ajurwedyjskiej od ponad 5-tysięcy lat.

Ajurweda przedstawia metody zapobiegania chorobom i leczenia, której nauki wywodzą się z Indii i są nadal praktykowane w wielu krajach azjatyckich. Medycyna ajurwedyjska opiera się na założeniu, że utrzymując równowagę w trzech “doshach” ciała, można żyć długo i zdrowo, bez konieczności stosowania leków na receptę. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Stosowany jako środek na mocne kości z uwagi na zawartość wapnia i fosforu.

Wysoka zawartość kwasu fulwowego sprawia, że środek ten jest bardzo ceniony w dolegliwościach układu pokarmowego i poprawy kondycji skóry.

Skała Shilajit zawiera cenne aminokwasy odżywiające organizm i związki fenolowe działające jak antyoksydanty.