You are currently viewing AKUPUNKTURA

AKUPUNKTURA

AKUPUNKTURA

JEDNA Z NAJSTARSZYCH METOD TERAPEUTYCZNYCH NA ŚWIECIE.

KTÓREJ POCZĄTKI SIĘGAJĄ EPOKI NEOLITU CZYLI OKOŁO 4000 LAT p.n.e.

JUŻ WTEDY W STAROŻYTNYCH CHINACH LECZONO LUDZI,NAKŁUWAJĄC IM SKÓRĘ ZAOSTRZONYMI ODŁAMKAMI SKAŁ.

METODĘ TĄ NAZYWANO TCHA-TCHIN I UWAŻA SIĘ ZA POCZĄTEK POWSTANIA AKUPUNKTURY.

Dawni chińscy lekarze stworzyli mapę punktów, gdzie każdy ma przyporządkowaną funkcję i współdziała z innymi w określonym porządku.

Wyznaczono też meridiany, na których znajdują się te punkty. Są to drogi, którymi płynie życiodajna energia chi. Ma ona przepływać bez przeszkód i zahamowań.

Zapewne zainteresuje Cię

Wszelkie zaburzenia wywołane są jej zwolnieniem lub zastojem.

Zadaniem akupunktury jest przywrócenie jej harmonijnego przebiegu.

WEDŁUG CHIŃCZYKÓW W CIELE CZŁOWIEKA KRĄŻY ENERGIA WITALNA QI PO NASZEMU CHI.PŁYNIE ONA KANAŁAMI ENERGETYCZNYMI ORAZ NACZYNIAMI KRWIONOŚNYMI ,DOCIERAJĄC DO WSZYSTKICH NARZĄDÓW I KOMÓREK.GDY TEN PROCES ZABLOKUJEMY A PRZYCZYN JEST WIELE M.IN:stres, złe pokarmy, nieprawidłowa dieta, nieodpowiednia do pory roku czy miejsca zamieszkania, rytm dobowy, to, czy przestrzega się wypoczynku w nocy i aktywności w dzień. 

STOSUJĄC AKUPUNKTURĘ REGULUJEMY DOPŁYW ENERGII,,CHI” W KANAŁACH ENERGETYCZNYCH I PRZYWRACAMY RÓWNOWAGĘ W ORGANIZMIE.

AKUPUNKTURA a działanie przeciwbólowe:

bodziec bólowy zostaje wytłumiony przez bodziec akupunkturowy.

Narząd wysyła sygnał bólu, a lekarz za pomocą igły śle innym włóknem nerwowym sygnał do mózgu, gdzie ból zostaje wytłumiony.

Inny mechanizm związany jest z pobudzeniem wytwarzania substancji działających przeciwbólowo – endorfin. Wszystkie te mechanizmy te zostały zweryfikowane i potwierdzone w badaniach naukowych.

CIEKAWOSTKI DOTYCZĄCE POWSTAWANIA WIEDZY TERAPEUTYCZNEJ ZWANEJ AKUPUNKTURĄ

Zgodnie z jedną z legend:

Akupunktura rozwinęła się w Chinach dzięki doświadczeniom żołnierzy ranionych strzałami w bitwach.

Głosi ona, że tysiące lat temu pewien żołnierz doznał poważnej rany barku.

W wyniku ugodzenia strzałą stał się bolesny i sztywny a lekarz nie potrafił mu jednak pomóc.

Pewnego dnia podczas kolejnej bitwy żołnierz został ranny strzałą, tym razem w nogę i okazało się, że ból barku ustąpił.

Powiedział o tym swojemu lekarzowi, który nie mógł tego zrozumieć. Przypadkowo inny pacjent z podobną dolegliwością, który czekał na zbadanie, podsłuchał rozmowę i poprosił o „zabieg strzałą”. Lekarz leczył tego pacjenta długi czas bezskutecznie, więc zdecydował się spróbować. Wziął strzałę i ostrożnie wbił w nogę pacjenta w tym samym miejscu, co rana żołnierza. Ku zdziwieniu wszystkich ból i sztywność ustąpiły. Lekarz stał się sławny. Zaczął badać możliwości leczenia tą metodą innych dolegliwości, wypytując swoich pacjentów o podobne przypadki. Stopniowo odkrył, że rany w pewnych miejscach miały korzystny efekt na inne części ciała. Z biegiem lat wynaleziono inne metody stymulowania akupunktów poprzez użycie igieł..

achińskaNATURALNA MEDYCYNA CHIŃSKA