You are currently viewing KURKUMA…KURKUMINA

KURKUMA…KURKUMINA

Kurkuma

Kurkuma jest ślicznym korzeniem, a jej kolor intensywnie żółty w otoczce z brązowej skóry, kojarzy się z egotycznymi klimatami południowo-wschodniej Azji i Północnej Afryki. Dla mieszkańców tamtejszych regionów, kurkuma to uniwersalne zioło, stanowiące podstawowy składnik mieszanki przypraw curry. A w szczególności kurkumina, którą uważa się za najbardziej specyficzny związek, najsilniejszy medycznie składnik kurkumy do zabijania raka.a kurkuma

Kurkumina pomaga w detoksykacji i odmładzaniu wątroby, zmniejsza negatywne skutki nadmiaru żelaza, działa silnie antyoksydacyjnie, regeneruje komórki mózgu i poprawia funkcje poznawcze, zmniejsza prawdopodobieństwo Alzheimera, działa przeciwzapalnie, zmniejsza ryzyko chorób serca i depresję i zwalcza przedwczesne starzenie.

TU znajdziesz prawdopodobnie najlepszy preparat kurkuminy na naszym rynku w promocyjnej cenie:

Ciało ludzkie zawiera około 10-13 bilionów komórek. Wymieniamy ich około 100 do 130 mld każdego dnia. Jest to ściśle regulowany proces samobójstwa komórek zwany apoptozą.

Tymczasem komórki nowotworowe wyłączają gen samobójczy, czyli nie umierają.

Tymczasem kurkumina aktywuje receptory śmierci komórek rakowych na wiele różnych sposobów.

Tak naprawdę ciągle nie wiadomo jeszcze do końca jak się to wszystko dzieje. Jednym z bardziej interesujących sposobów jest aktywacja enzymów, które dosłownie tną białko w komórkach.

Owszem, to samo robi chemioterapia, czyli wycina w pień komórki, jednak kurkuma, jak się okazuje, nie dotyka komórek zdrowych

Jedyny problem z kurkuminą jest taki, że nasza wątroba, w celu uniknięcia pewnego nadmiaru, zarówno leków, jak i suplementów, hamuje wchłanianie większości kurkuminy w procesie zwanym glukuronidacją. Co sprawia, że ​ten związek staje się o wiele mniej skuteczny niż mógłby być.

Jednak są 3 proste sposoby, aby zwiększyć zdolność organizmu do wchłaniania kurkumyaa kurkuma

1
Należy wymieszać kurkumę z czarnym pieprzem

Piperyna jest alkaloidem odpowiedzialnym za ostrość pieprzu. Związek ten hamuje pewne funkcje metaboliczne enzymów, które normalnie powodują usuwanie tego, co organizm (wątroba) uznaje za nadmiar kurkuminy (wpływ pieprzu nie jest tylko ograniczony do kurkumy, ale może również zwiększyć wchłanianie innych dodatków).

Gdy dodamy czarny pieprz do kurkumy, absorpcja kurkuminy wzrasta do 2000%, a nawet więcej, już przy niewielkiej ilości piperyny.

2
Jeść kurkumę w znakomitym towarzystwie dobrych tłuszczów

Kurkumina jest rozpuszczalna w tłuszczach. Bez tłuszczu, związek nie rozpuszcza się prawidłowo, a następnie kurkumina gorzej jest wchłaniana z jelit do krwiobiegu, a następnie do komórek potrzebujących tego związku do unicestwienia.

Spróbuj spożywać kurkumę w towarzystwie awokado, oliwy z oliwek i oleju kokosowego.

Z pewnością może tutaj przyjść Burżuazji z pomocą mój autorski przepis na zajebisty sos winegret (z programu „Jem i … chudnę”) :

Weź łyżkę stołową oleju kokosowego.
Uwaga, należy kupić organiczny olej kokosowy z pierwszego tłocznia na zimno.

Następnie rozpuść olej w szklance stawiając ją obok czegoś ciepłego, dajmy na to kaloryfera, czy blisko sagana, w którym niedawno gotowała się woda. Olej rozpuści się i przez pewien dłuższy czas będzie w formie płynnej.

Z braku oleju kokosowego rozetrzyj pół małego awokado z łyżką bio oliwy z oliwek.aaakurkuma

Rozgnieć ząbek organicznego czosnku i włóż do drugiej szklanki, a następnie rozetrzyj go łyżeczką z:

szczyptą soli himalajskiej,
płaską łyżeczką organicznego oregano, lub innych bio ziół prowansalskich, które wielbisz,
płaską łyżeczką bio kurkumy
szczyptą pieprzu czarnego (piperyna!)
łyżeczką musztardy francuskiej, też z kurkumą.
2 łyżeczkami octu balsamicznego bio, lub gdy nie masz akurat pod grabką, wyciśnij sok z 1/4 cytryny.

Powstaje z tego melanżu, genialny, surowy, w pełni nasycony nasyconymi kwasami tłuszczowymi sosik winegret, a przede wszystkim antynowotworowa bomba, którą nie pogardziłby najbardziej wyrafinowany Toskańczyk, czy Prowansalczyk. Jedz kurkumę z kwercetyną, która jest flawonoidem roślinnym, właśnie hamującym aktywność enzymu, dezaktywującego kurkuminę.

Pokarmy bogate w kwercetynę to:
czerwone wino, czerwone winogrona, cebula, zielona herbata, jabłka, żurawiny, borówki, czarne śliwki, czerwone liście sałaty, surowe warzywa, kapusta, surowa cykoria i szpinak, słodka papryka, fasola i surowe brokuły.

Najlepszym źródłem kwercetyny są kapary.

 

Czyli zrób sobie wielką sałatę, dodaj lollo rosso (czerwona sałata karbowana) i radicchio (ta podobna do czerwonej kapusty), dodaj szpinak i brokuły, wszystko polej przygotowanym winegretem z kurkumą i piperyną, posyp kaparami (sam z nich możesz wcześniej zrobić pikle) i będzie dobrze…Jeszcze parę sposobów na przygotowanie kurkuminy:Aby zmniejszyć problemy z wchłanianiem, przygotuj emulsję na bazie proszku z kurkuminy. W tym celu wymieszaj łyżkę stołową kurkuminy z jednym lub dwoma żółtkami i jedną lub dwiema łyżeczkami oleju kokosowego. Następnie wszystko zmiksuj.

Innym sposobem poprawienia przyswajalności kurkuminy jest wymieszanie łyżki stołowej proszku w 125 ml wrzącej wody (woda musi się gotować w momencie dosypywania do niej proszku, ponieważ letnia woda jest mniej skuteczna). Wodę z kurkuminą należy następnie gotować przez dziesięć minut. Otrzymasz 12% roztwór, który możesz pić po schłodzeniu. Napój ma niestety lekko drewniany posmak.

Pamiętaj też, że z czasem stężenie kurkuminy w roztworze będzie spadać. Po około sześciu godzinach wyniesie ono jedynie 6%, więc najlepiej wypij przygotowany napój w ciągu piętnastu minut od jego sporządzenia.

Bądź uważny podczas przygotowywania kurkuminy, ponieważ jest bardzo ona silnym barwnikiem. Sporządzany płyn może trwale zaplamić nie tylko materiał, ale także niektóre tworzywa sztuczne (wykorzystywane w kuchni). Należy więc obchodzić się z nim ostrożnie.
PORADY ,,FIGA Z MAKIEM”:

Zmniejsz spożycie cukrów oraz produktów o wysokiej zawartości skrobi. Dzięki temu możesz przywrócić naturalny poziom insuliny, czyli hormonu stymulującego wzrost komórek nowotworowych, we krwi. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów obniżenia ryzyka zachorowania na raka. W tym celu przede wszystkim zmniejsz spożycie cukru, produktów zbożowych oraz ziemniaków. Wyeliminowanie z diety produktów spożywczych o wysokim indeksie glikemicznym jest szczególnie ważne dlatego, że są one odpowiedzialne za stymulowanie wytwarzania insuliny.


Zachowaj optymalne stężenie witaminy D we krwi, czyli od 50 do 70 ng/ml. Istnieje ogromna liczba dowodów (popartych badaniami naukowymi) na to, że witamina D odgrywa kluczową rolę w hamowaniu rozwoju nowotworów. Naukowcy zajmujący się badaniami w tym kierunku szacują, że moglibyśmy uniknąć około 30% zgonów spowodowanych chorobami nowotworowym, gdyby tylko w całej populacji udało się utrzymać optymalne stężenie witaminy D we krwi6. Można zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka o połowę lub więcej, wystawiając się regularnie na działanie promieni słonecznych, jednakże w naszym klimacie rzadko kiedy jest to wystarczające. Należy więc stosować suplementy witaminy D

Mam nadzieję że przekonałem Was,do spożywania KURKUMY…..