You are currently viewing JĄDRA PESTEK MORELI GORZKIEJ…

JĄDRA PESTEK MORELI GORZKIEJ…

  • Post author:
  • Post category:Suplementy

Pestki moreli gorzkiej są bogatym źródłem licznych witamin. Zawierają witaminę B17, B6, B1, minerały oraz niezbędne dla naszego organizmu kwasy tłuszczowe. Zawierają amigdalinę zwaną też witaminą B17, która jest odpowiedzialna za jej gorzki smak. Owoce z wyselekcjonowanych odmian pestek moreli są starannie zbierane ręcznie. Witamina B17, to inaczej amigdalina, która jest organicznym związkiem chemicznym pochodzącym z grupy glikozydów. Występuje w nasionach jak i pestkach moreli zwyczajnej jak i pigwie pospolitej. Amigdalina ma specyficzny gorzki smak jak i aromat. W naszym organizmie rozkłada się na glukozę, aldehyd benzoesowy i cyjanowodór.

W skrócie:

Amigdalina czyli witamina B17 wykorzystywana jest najczęściej przy chorobach nowotworowych.
Pestki moreli gorzkiej nie powinny stanowić suplement zróżnicowanej diety. Stosowanie amigdaliny profilaktycznie powoduje wzmocnienie organizmu.
Zmielone pestki moreli można wykorzystywać jako dodatek, przyprawę do różnych potraw zimnych jak i lekko ciepłych. Pestki moreli wykorzystywane są także do różnych koktajli jak i dżemów domowej roboty.
Pestki stosowane są także jako okład zmielonych pestek. Pestki zmielone włożyć do nasączonej wodą waty lub gazy, następnie przyłożyć na miejsce w którym występują guzy nowotworowe. Guzy które są wyczuwalne palcem tuż pod skórą. Nie zaleca się stosowanie okładu na otwarte rany jak i gdy wystąpi alergia skórna.W środowisku lekarskich znajdują się naukowcy, którzy twierdzą, że pestki moreli mogą wyleczyć taka w 100%. Do takich osób zaliczany jest dr Ernesto Corntrerasa. Dr Ernesto Corntrerasa jest osobą, która w swojej klinice wyleczyła z raka wiele tysięcy pacjentów

Witamina B17 inaczej zwana amigdaliną lub letril –najpierw znaleziona została w jądrach pestek moreli, potem stwierdzono, że występuje aż w 1200 gatunkach różnych roślin. Najwięcej jest jej jednak w pestkach najpopularniejszych owoców, takich jak morele, brzoskwinie, nektaryny, śliwki, jabłka, gruszki, wiśnie czy czereśnie. www.figazmakiem.eu..
images00

Zabawne jest to, że większość z nas nie ma bladego pojęcia czym jest amigdalina, a jej lecznicze działanie opisano już w egipskich papirusach sprzed 5000 lat!  Proponowano w nich użycie wody migdałowej do leczenia raka skóry. Zapiski o stosowaniu gorzkich migdałów pochodzą również z Chin sprzed 4500 lat. W nowożytnej medycynie pierwsze informacje o tym, że B17 skutecznie leczy raka pojawiły się ponad 50 lat temu. Jej gorącym propagatorem był biochemik dr Ernest Krebs. Szacuje się, że od tego czasu około 100 tys. chorych na raka wyleczonych zostało letrilem.  Skuteczne działanie B17 udowodniono w niezależnych badaniach w ponad 20 krajach, zarówno w przypadku ludzi, jak i zwierząt. Skuteczność wyleczeń sięga prawie 100 proc. pod warunkiem,  że pacjent wcześniej nie został osłabiony naświetlaniem czy tzw. chemią. Jednym z najbardziej znanych współczesnych  ośrodków leczących letrilem  jest meksykańska klinika dr Ernesto Contrerasa Rodrigueza.(w naszym sklepie kupisz prawdziwą gorzką pestkę moreli)
Niestety B17 jest skuteczna i tania dlatego też szybko stała się problemem dla  instytucji powiązanych z amerykańskimi koncernami farmaceutycznymi.  Letril jest naturalną substancją, tak samo jak zioła. Nie można jej opatentować, więc nie można na niej zarobić. Można natomiast na niej stracić. I to bardzo dużo. Gdyby ludzie dowiedzieli się masowo, że B17 leczy raka, przemysł farmakologiczny poniósłby gigantyczne straty z powodu zaniechania chemioterapii. Skończyłyby się nie tylko zyski ze sprzedaży chemii, ale również nie byłoby przyzwolenia na potężne dotacje na wieczne badania i dopłaty do leków. Nic więc dziwnego, że losy B17 to tajemnicza historia pełna przemilczeń, fałszu, zastraszeń i histerii zamiast rzetelnej naukowej dyskusji.

Podstawowym argumentem przeciwko B17 jest twierdzenie, że letril zawiera silnie trujący cyjanek. Jednak witamina B12 również zawiera cyjanek i bez kłopotów można ją kupić w aptece. Nawet bez recepty. O co tu chodzi?
Dokładniejsze badania wykazały, że straszenie amigdaliną nie ma sensu, bo natura w doskonały sposób zabezpieczyła nas przed zatruciem substancją pochodzącą z pestek. Nasz organizm tak jest skonstruowany, że zdrowa komórka ludzkiego ciała posiada blokadę dzięki, której nie ma szans na atak.  Chora rakowa komórka nie posiada już blokady w postaci enzymu rodanazy i cyjanek zawarty w B17 idealnie sobie z nią radzi.

Spożywając pestki moreli letril czyli B17 rozchodzi się do wszystkich komórek zarówno tych zdrowych i chorych. W zdrowej komórce zamienia się w glukozę. W  rakowej uwalnia cyjanek oraz drugą, równie silną truciznę (aldehyd benzoesowy). Te dwie trucizny niszczą komórkę rakową i tylko ją! Wszystkie zdrowe komórki pozostawia nienaruszone. images11

Zobaczcie jaka była droga by udowodnić działanie pozytywne B17. Najpierw amerykańska Administracja ds. Żywności i Leków (FDA) starała się odwodzić od letrilu i  ogłosiła, że amigdalina jest bezużyteczna do zabijania raka, bo po wnikliwych badaniach nie stwierdzono w niej cyjanku. Po jakimś czasie, stwierdzono, że jednak w komórkach rakowych uwalnia cyjanek. Wtedy  chcąc nadal odwieźć ludzi od B17 stwierdzono, że skoro letril zawiera cyjanek, jest trujący.
W rezultacie jednak FDA została wezwana przed Sąd Federalny, gdzie przyznała, że nie posiada dowodów na toksyczność letrilu.
Nasi dziadowie jedli jądra pestek znacznie częściej. Niektórzy, bo lubili, inni z oszczędności albo biedy. Jedli też często zapomnianą przez współczesnych  kaszę jaglaną, zwierającą B17. Do chleba dodawali ziarno lnu rónież zawierające letril. Spożywali mleko i mięso zwierząt, które jadły trawę,  zawierającą B17. Współczesne odmiany traw zostały tak genetycznie zmienione, że pozbawiono  je letrilu. Może po części ograniczenie spożycia w codziennym życiu B17 jest przyczyną wzrostu zachorowań na nowotwory?

Wielu światowej sławy lekarzy nie boi się leczyć witaminą B17. Niestety przykre jest to, ze wielu polskich lekarzy nie ma bladego pojęcia czym jest letril, albo zapoznała się z fałszywymi informacjami na jego temat, albo zwyczajnie boi się odejścia od narzucanych przez koncerny farmaceutyczne  procedur. Musimy byś świadomi tego, że lekarze są silnie uzależnieni od izb lekarskich, które niepokornym potrafią zabrać uprawnienia do wykonywania zawodu. Chcąc więc znaleźć lekarza, który ma odwagę się wychylić, trzeba szukać wśród emerytów albo tych, którzy mają odwagę przeciwstawić się systemowi.