You are currently viewing KRZEM ORGANICZNY

KRZEM ORGANICZNY

Krzem to pierwiastek, którego symbolem jest Si. Występuje w postaci stałej jako minerał. Spotkać go można w roślinach, gdzie przybiera formę płynną. Krzem nie jest związkiem trwałym i odpornym na działanie czynników zewnętrznych. Szybko poddaje się procesom utleniania, stając się minerałem bezwartościowym.

Krzem występują także w organizmie ludzkim. Znaleźć go można m.in. w tkance łącznej (w stawach, ścięgnach, chrząstkach, więzadłach), we krwi, tkance tłuszczowej, limfie, a także w narządach takich jak wątroba, trzustka czy śledziona.

Krzem to bardzo ważny element budulcowy kości, ich wzrostu, wapnienia i mineralizacji. Ponadto pierwiastek ten przyczynia się do zagęszczenia struktury szkieletu, czyli tzw. sieciowania tkanki łącznej. Przeprowadzone badania nad właściwościami krzemu pokazały bardzo korzystne działanie w leczeniu m.in. OSTEOPOROZY

akrzem
ORYGINALNY KRZEM ORGANICZNY

Do innych właściwości zdrowotnych krzemu zalicza się także:

  • wspomaganie pracy nerek
  • działanie wykrztuśnie
  • zwalczanie stanów zapalnych
  • wspomaganie leczenia astmy
  • naturalne oczyszczanie organizmu

Krzem oddziałuje nie tylko na nasze zdrowie, ale i urodę. Minerał ten ogranicza wypadanie włosów, wzmacniając ich cebulki i przyspieszając ich wzrost. Dodatkowo wzmacnia płytkę paznokciową, zapobiegając jej rozdwajaniu i łamaniu się.

Krzem wykazuje także właściwości przeciwzapalne. Z tego też względu polecany jest osobom z problemami takimi jak choćby trądzik pospolity. Można stosować go również jako suplement diety, hamując tym samym procesy starzenia się skóry.