WOLNE RODNIKI

WOLNE RODNIKI

WOLNE RODNIKI

Postaramy się wyjaśnić jak powstają i dlaczego są groźne.

Związki chemiczne,które wdychamy lub które zjadamy z pożywieniem,podlegają w naszym organizmie różnym przemianom.

Bardzo często są to reakcje chemiczne z udziałem naszych enzymów.Niektóre związki w wyniku takiej reakcji wytwarzają WOLNE RODNIKI,czyli substancje,które bardzo szybko i silnie reagują z licznymi związkami w komórkach.

Reakcje są zwykle niepożądane i szkodliwe.

WOLNE RODNIKI można by wręcz porównać do terrorysty,który wparowuje do wnętrza komórki i strzela do wszystkiego na oślep.

WAŻNE

Jak się okazuje, wolne rodniki w rozsądnej ilości są potrzebne naszemu organizmowi. Zwłaszcza systemowi odpornościowemu. Jeżeli makrofag (biała krwinka należąca do tego systemu) zobaczy np. chorobotwórczego wirusa, który wtargnął do organizmu, pochłania go i uruchamia w swoim wnętrzu produkcję wolnych rodników. One tak wytrwale kradną elektrony białkom oraz DNA wirusa, że ten w końcu ginie.

Nasze organizmy nie są w walce z wolnymi rodnikami całkowicie bezbronne.Dysponujemy enzymami,które neutralizują wolne rodniki np:(dysmutaza nadtlenkowa),problemem jest słaba przepustowość takich enzymów i gdy dojdzie do nadmiaru WOLNYCH RODNIKÓW w stosunku do wydajności mechanizmów obronnych dochodzi do uszkodzenia w komórkach.

Natura dała nam jednak pożywienie, a w nim broń w postaci przeciwutleniaczy.

Są to naturalne substancje,najczęściej pochodzenia roślinnego,które neutralizują wolne rodniki.

Ich niedostatek wprowadza organizm w stan przewlekłego stresu oksydacyjnego,przewlekły stan zapalny.

Nie dziwi więc,że osoby zainteresowane zdrowiem i długim życiem natykają się na temat WOLNYCH RODNIKÓW.

SKĄD SIĘ BIORĄ WOLNE RODNIKI?

WOLNE RODNIKI GENERUJE:

-DYM PAPIEROSOWY

-TOKSYNY I ZANIECZYSZCZENIA ŻYWNOŚCI I POWIETRZA.

-NADMIAR CUKRU WE KRWI.

-PRZEWAGA KWASÓW OMEGA 3 NAD OMEGA 6 W DIECIE.

-PROMIENIOWANIE RADIOAKTYWNE.

-MIĘSO PRZYGOTOWYWANE W WYSOKIEJ TEMPERATURZE(zwłaszcza smażone i grillowane bezpośrednio nad węglem drzewnym.

Wolny rodnik niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze.

Sięgając po elektrony, często atakuje DNA.

W ten sposób zmienia strukturę naszego kodu genetycznego, a to z kolei powoduje mutacje DNA. Zmutowane komórki zaczynają się mnożyć jak oszalałe, nie zważając na żadne bariery. Tak powstaje nowotwór.

Naukowcy są pewni, że wolne rodniki mają mniejszy lub większy wpływ na rozwój wszystkich nowotworów, na jakie chorujemy.

Wolne rodniki szkodzą też naszej urodzie.

Niszcząc lipidy (tłuszcze) naskórka, uszkadzają jego naturalną barierę ochronną. Skóra staje się sucha i skłonna do podrażnień.

Naruszone zostają również włókna kolagenowe i elastynowe skóry właściwej, a to prowadzi do zmniejszenia jej elastyczności i przyspiesza powstawanie głębokich zmarszczek.

Ale na tym nie koniec.

W skrajnych przypadkach dochodzi do uszkodzenia kwasów nukleinowych, odpowiedzialnych za prawidłową budowę komórek, co może prowadzić do rozwoju raka skóry.

GDZIE ZNAJDUJĄ SIĘ ANTYOKSYDANTY?

 • czerwone winogrona
 • karczoch zwyczajny
 • liść oliwny
 • witamina C
 • witamina E
 • kurkuma                                                                                                                                                                                                ANTYOKSYDANTY
 • Antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze to naturalne substancje chroniące przed nowotworami i spowalniające procesy starzenia się organizmu, dlatego są jednym z najważniejszych składników diety antyrakowej.
 • Antyoksydanty (przeciwutleniacze)  są grupą związków chemicznych, które mają zdolność neutralizowania wolnych rodników
 • Antyoksydanty dzielimy na endogenne – enzymy występujące w komórkach naszego organizmu, czy np. glutation (syntetyzowany w komórkach przez witaminę C) oraz egzogenne, które dostarczamy wraz z pożywieniem lub pod postacią suplementów.
 • Koenzym Q10Koenzym Q10, inaczej ubichinon, jest substancją witaminopodobną, obecną w każdej komórce naszego ciała. Bierze udział w podstawowych i niezbędnych do życia przemianach metabolicznych. Poza działaniem antyoksydacyjnym, zwiększa produkcję energii w komórkach, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania tkanek i narządów, szczególnie pracujących mięśni i serca. Niedobór koenzymu Q10 wpływa na szybszy rozwój chorób układu krążenia, niewydolność serca i nadciśnienie tętnicze. Prowadzone badania wykazały, że dostarczając skórze odpowiednią dawkę tego związku można w dużym stopniu opóźnić proces jej starzenia. Produkty zawierające w składzie koenzym zabezpieczają skórę przed zanieczyszczeniami ze strony środowiska oraz przed wolnymi rodnikami.
 • POLECAMY PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY KOENZYM Q10 NA RYNKU
 • https://figazmakiem.eu/sklep/suplementy/koenzym-q10-90-kaps/
Close Menu

Witamy w naszym sklepie Figa z makiem... Punkt stacjonarny znajduje się w Łodzi.. Nowa Hala Górniak ul.Piotrkowska 317 lokal 128 ,,Figa z makiem'' Zamknij

×

Koszyk