TRADYCYJNA MEDYCYNA CHIŃSKA

TRADYCYJNA MEDYCYNA CHIŃSKA

YIN I YANG W CHIŃSKIEJ MEDYCYNIE
W medycynie chińskiej zdrowie jest przedstawiane przez równowagę: yin – yang i pięć elementów; jest to intelektualna rama chińskiej mądrości i naukowego myślenia szczególnie w takich dziedzinach jak biologia, medycyna, przyroda. Według tej teorii należy postrzegać równocześnie wszystkie organy w ciele, wówczas łatwiej zrozumiemy choroby. Dwie energie: yin – yang, manifestacja dwóch biegunów w całej przyrodzie i we Wszechświecie, obie muszą być obecne aby mogło zaistnieć życie. Poprzez doświadczenia dwóch energii możemy zakosztować prawdziwego smaku życia. Utarło się, że należy żyć tylko szczęśliwie, bez bólu, cierpienia…
a już starożytni głosili
“nie będziesz wiedział
co to jest radość
jeśli nie doświadczysz bólu i cierpienia…”
Tradycyjna medycyna chińska rozpoznaje w ciele człowieka subtelny system energetyczny, w którym krąży energia życia (qi). Zbudowany z dwunastu zwykłych meridian: sześciu zimnych – yin i sześciu gorących – yang. Każdy z nich odnosi się do jednego Zangfu (organu). Oprócz wymienionych 12 meridian w ciele znajdują się jeszcze 2 ważne meridiany tzw. nadzwyczajne.
Aby lepiej uzmysłowić sobie pojęcie qi i południków (meridian), pomyśl o nich w ten sposób, że są korytami rzek przez które płynie woda i nawadnia grunt. Żywi i utrzymuje przy życiu wszystkie substancje przez które przepływa. Zachodnia medycyna za głównego żywiciela uznaje układ krwionośny, który również spełnia taką samą rolę, ale w sensie fizycznym. Energia qi jest subtelna i niewidoczna. Jeśli gdzieś na drodze rzeki (meridiany) znajduje się tama (przeszkoda) efekt odżywczy będzie słabszy. Zatrzymuje się prawidłowy przepływ qi. Blokują się inne części ciała, jeśli przeszkoda nie zostanie w porę usunięta rozwija się choroba.
W medycynie chińskiej istnieje pieć elementów: Wu-Xing, które mają fundamentalne znaczenie dla całego cyklu przyrody, odpowiadają mapie ciała ludzkiego. Chiński termin Xing oznacza procesy życia jako działanie “jedne w drugim”.

W związku z tym pięć elementów przedstawia się jako, np. drzewo, które odżywia ogień. Drzewo zmienia się w popiół, który stanowi wnętrze ziemi. Metal, który jest rozgrzewany przez ogień wytwarza parę wodną a ta z kolei jest strukturą odżywczą drzew (drewno).
Pięć elementów (żywiołów) i ich powiązanie
z ciałem ludzkim można zdefiniować jako
-OGIEŃ(Energia zawarta w funkcji TCM serca (yin) i jelita cienkiego (yang). Element ognia wpływa również na procesy uzupełniające organu (yin).
-ZIEMIA(Element ziemi odnosi się do żołądka (yang) i śledziony (yin). W żołądku zaczyna się proces trawienia a śledziona przekształca i transportuje po całym ciele energię z jedzenia i picia. Zamyślenia są emocjami, które powodują brak równowagi w tym elemencie).
-METAL(służy jako dyrygent, to element płuc (yin), które poruszają życiową energią w całym ciele i w jelicie grubym (yang), które jest odpowiedzialne za przyjmowanie i rozładowywanie odpadków. Smutek czy żal są tymi emocjami, które zakłócą równowagę w tym elemencie).
-WODA(Element wody jest połączony z pęcherzem moczowym (yang) i nerek (yin). Pęcherz otrzymuje, przechowuje i wydala mocz. Wodny metabolizm rozprasza płyny w całym ciele, nawilża a potem gromadzi w nerkach. Nerki są również magazynem elementu wody i służą jako korzenie energii: yin – yang dla całego ciała. Strach, paranoja są emocjami, które powodują zakłócenie równowagi w tym elemencie).
-DRZEWO(Elementem drzewa jest wątroba (yin) i pęcherzyk żółciowy (yang). Wątroba magazynuje krew i reguluje sprawny przepływ qi. Pęcherzyk żółciowy jest odpowiedzialny za przechowywanie i wydzielanie żółci. Gniew to uczucie, które powoduje brak równowagi w wątrobie, Niezdecydowanie wpływa na woreczek żółciowy).
Analizując zapotrzebowanie rynku na NATURALNĄ MEDYCYNĘ CHIŃSKĄ wprowadziliśmy do swojej oferty produkty firmy,,FOHOW”,który wprowadził trzy obowiązujące zasady przy opracowywaniu i wdrażaniu produktów KORPORACJI FOHOW
1.
Produkt musi cechować oczywisty efekt;jeżeli efektów nie daje się zaobserwować,oznacza to,że to nie jest nasz PRODUKT!!!
2.
Produkt musi być bezpieczny i naturalny,nie może zawierać substancji chemicznych,
3.
Produkt musi być zgodny z zasadami obowiązującymi dla kultury prozdrowotnej,zastosowana musi być najnowocześniejsza technologia produkcji,wyroby muszą być zgodne z patentami TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ i muszą być zabezpieczone prawem własności intelektualnej..
PRODUKTY OTRZYMAŁY SZEREG CERTYFIKATÓW NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI
-GMP-dla produktów żywnościowych
-ISO 9000 jakość
-HACCP bezpieczeństwo produkcji
-QS kolejny certyfikat jakości
-HALAL
-Międzynarodowy certyfikat koszerności
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ NA NASZYMI PRODUKTAMI
-CORDYSEPT 4 razy 30ml
-Gaogian 144sztuki-tabletki odżywcze
-XueQinFu-oczyszczacz naczyń krwionośnych
-SANQING-oczyszcza jelita

Close Menu

Witamy w naszym sklepie Figa z makiem... Punkt stacjonarny znajduje się w Łodzi.. Nowa Hala Górniak ul.Piotrkowska 317 lokal 128 ,,Figa z makiem'' Zamknij

×

Koszyk