OLEJ Z OSTROPESTU…..

OLEJ Z OSTROPESTU…..

CO WARTO WIEDZIEĆ O OSTROPEŚCIE?

  • Ostropest pochodzi z obszarów śródziemnomorskich, ale jako gatunek rozprzestrzenił się w różnych rejonach świata, gdzie rośnie dziko bądź jest uprawiany.
  • To roślina z rodziny astrowatych o postrzępionych liściach i purpurowych koszyczkach kwiatostanowych, stanowi atrakcyjną roślinę ozdobną, często sadzoną w ogrodach. Jego zasuszone kwiatostany wykorzystuje się do dekoracji bukietów i wieńców.
  • W średniowieczu ostropest nazwano „osetem Najświętszej Marii Panny”. Legenda głosi, że Najświętsza Maria Panna karmiła piersią małego Jezusa, uciekając przed królem Herodem i kilka kropel jej mleka spadło na przydrożny oset, plamiąc jego liście na biało. Łacińska nazwa gatunkowa marianum można uznać za potwierdzenie tejże legendy.
  • Młode liście ostropestu często wykorzystywano w kuchni. Przyrządzano je podobnie jak liście szpinaku lub używano jako składnik świeżych sałatek.

DLACZEGO OLEJ Z OSTROPESTU DR GAJA?

Olej z Ostropestu został uzyskany w wyniku tłoczenia na zimno nasion ostropestu plamistego Silybum marianum.

Wszystkie oleje Dr Gaja są nierafinowane, dzięki czemu zachowują naturalne wartości odżywcze surowców oraz posiadają intensywny smak i aromat.

Produkty Dr Gaja nie zawierają zbędnych dodatków do żywności i są w 100% naturalne. Ważne jest dla nas endogeniczne pochodzenie surowców, dlatego większość naszych produktów pochodzi z ziem, na których są uprawiane od wieków.

JAK STOSOWAĆ OLEJ Z OSTROPESTU DR GAJA?

Olej z Ostropestu należy spożywać wyłącznie na zimno, nie jest przeznaczony do smażenia.

Można go jeść w czystej postaci, w ilości zalecanej dziennej porcji (1 łyżka) lub używać w daniach zamiennie z oliwą z oliwek. To idealny dodatek do potraw, sałatek i surówek, domowych past, zimnych sosów i dipów. Nadaje daniom delikatny, lekko orzechowy smak.

Olej z Ostropestu Dr Gaja, tłoczony na zimno, nierafinowany

Składniki: olej z ostropestu 100%

Wartość odżywczaw 100 ml15 ml*
Wartość energetyczna3700 kJ/ 900 kcal555 kJ/ 135 kcal
Tłuszcz90 g12,1 g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone18 g2,4 g
w tym kwasy tłuszczowe jednonienasycone20 g2,7 g
w tym kwasy tłuszczowe wielonienasycone52 g7 g
Węglowodany

w tym cukry

0 g

0 g

0 g

0 g

Błonnik0 g0 g
Białko0 g0 g
Sól0 g0 g

*Zalecana dzienna porcja produktu. Opakowanie zawiera ok. 17 porcji.

Objętość netto: 250 ml
Zalecane spożycie: jedna łyżka (15 ml) raz dziennie, 30 min przed posiłkiem.

Sposób przechowywania: przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Po otwarciu przechowywać w lodówce. Olej przechowywany w niskiej temperaturze może stać się mętny – jest to proces naturalny.

Kraj pochodzenia ostropestu: Polska

Close Menu
×

Koszyk