KURKUMINA

KURKUMINA

PŁYNNA KURKUMINA

Kurkuma

Kurkuma to pochodząca z Indii przyprawa, która otrzymywana jest z korzenia rośliny zwanej ostryżem. Pochodzi z Indii a w 700 r. n.e. przyprawa ta dotarła do Chin. Z zapisków uzdrawiaczy hinduskich i chińskich można się dowiedzieć o wielu dobroczynnych działaniach kurkumy. Cudowne działanie kurkumy wynika z obecności silnych związków leczniczych nazywanych kurkuminoidami. Najważniejszym z kurkuminoidów jest kurkumina (https://figazmakiem.eu/sklep/suplementy/plynna-kurkumina-licur-max/ – silny przeciwutleniacz o właściwościach przeciwzapalnych. Niestety, kurkumina jest bardzo słabo wchłaniana, dlatego, aby odczuć pozytywne efekty stosowania preparatów opartych o kurkumę, należy spożywać piperynę https://figazmakiem.eu/sklep/suplementy/piperine-fast/, która zwiększa wchłaniania kurkuminy do krwiobiegu aż o 2000 procent.

KURKUMA

  • Wzmacnia odporność – niszczy chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby.
  • Wspomaga pracę wątroby.
  • Pomaga utrzymać serce i układ krążenia w dobrej kondycji m.in. wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów, przeciwdziała zlepianiu się płytek krwi.
  • Jest skuteczna w przeciwdziałaniu schorzeniom o podłożu zapalnym – np. chorobie zwyrodnieniowej stawów, chorobom zapalnym jelit.
  • Sprzyja utracie masy ciała, zwiększa podsta- wową przemianę materii i blokuje tworzenie się komórek tłuszczowych.
  • Spełnia ważną rolę w przeciwdziałaniu i leczeniu wielu nowotworów (w tym szpiczaka mnogiego, raka jelita grubego i trzustki). Zbadano wpływ kurkuminy na zdolność różnych onkogenów do uszkadzania DNA i stwierdzono, że skutecznie zapobiega mutacjom wywołanym przez kilka powszechnych substancji rakotwórczych.

Warto wiedzieć

  • Kurkuma może zapobiegać tworzeniu się kamieni żółciowych, ale jeśli ktoś ma już kamienie zatykające drogi żółciowe, skurcz spowodowany przez kurkuminę może być bolesny.
  • Kurkuma jest bogata w rozpuszczalne szczawiany, więc osoby ze skłonnością do kamieni nerkowych szczawianowych powinny o tym pamiętać.

Ćwierć łyżeczki kurkumy każdego dnia

Ponieważ kurkuma wykazuje silne działanie, zbliżone do leków, dopóki nie ma bezspornych danych, zaleca się spożywanie dziennie ilości nie większej niż kulinarne zastosowanie, czyli 1⁄4 łyżeczki proszku. Ta ilość odpowiada ok. 6 mm świeżego korzenia. https://figazmakiem.eu/sklep/zdrowa-zywnosc/kurkuma-1kg-indie-hit/

PŁYNNA KURKUMINA LICUR MAX
65.00 zł
Suplement diety – Licur MAX, płynna micelarna kurkuma, 30 kapsułek
TERAZ AŻ 720 mg w 1 kapsułce
LICUR MAX dzięki wykorzystaniu unikatowej formuły solubilizacji micelarnej zapewnia rekordową przyswajalność i biodostępność kurkuminy w organizmie.
Wchłanialność 185 razy lepsza w porównaniu ze standaryzowanym 95% ekstraktami kurkuminy.
Obecność w osoczu przez 24h
Przyswajalna kurkumina w skutecznej formie opatentowanych kapsułek.
Innowacyjna formuła dla najbardziej wymagających.
Naturalny doping dla Twojego organizmu.
185x większa przyswajalność (od standaryzowanego 95% ekstraktu z czystej kurkumy).
https://figazmakiem.eu/sklep/suplementy/plynna-kurkumina-licur-max/
Close Menu
×

Koszyk