KURKUMA

KURKUMA

Kurkuma – królowa przypraw

Kurkuma jest przyprawą pochodzącą z tej samej rodziny, co imbir.

Kojarzy nam się z kuchnią hinduską i daniami curry. Jest lekko pikantna i ma delikatny, korzenny zapach. Posiada silne właściwości lecznicze porównywalne do niektórych leków.

Zawdzięcza je głównemu składnikowi, czyli kurkuminie, która jest przeciwutleniaczem o działaniu przeciwzapalnym, przeciwwirusowym, oczyszczającym i antynowotworowym.

Ponadto warto podkreślić, że kurkuma wspomaga metabolizm, przyspiesza trawienie, zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Wspomaga pracę wątroby i trzustki. Skutecznie wspomaga osoby chore na artretyzm. Specjaliści twierdzą, że wystarczy spożywać ćwierć łyżeczki kurkumy dziennie lub 6 mm świeżego kłącza dziennie, by przekonać się o jej cudownych właściwościach. Można również stosować suplement diety zawierający dużą dawkę kurkuminy – Licur .

Pamiętajmy: warto dodawać kurkumę do potraw, np. ryżu, zup, sosów, warzyw. Można również przygotowywać z jej udziałem pyszne i zdrowe koktajle. Oto przepis na sok pomarańczowy: 3 marchewki, 1 pomarańcza, 1 jabłko, 2-3 cm kłącza kurkumy.

Close Menu

Witamy w naszym sklepie Figa z makiem... Punkt stacjonarny znajduje się w Łodzi.. Nowa Hala Górniak ul.Piotrkowska 317 lokal 128 ,,Figa z makiem'' Zamknij

×

Koszyk