CORDYCEPS(Maczużnik chiński)

Rośnie w bardzo surowych warunkach Wyżyny Tybetańskiej na wysokości pomiędzy 3000 i 5000 metrów n.p.m.,w bardzo niskich temperaturach i braku tlenu.Należy do grzybów z rodziny workowych.Jest grzybem endo-pasożytniczym,rozwija się na larwie ćmy,zabija ją a następnie mumifikuje i rośnie w postaci grzyba.Rosnący grzyb wykorzystuje dla siebie substancje odżywcze całej zawartości larwy,a później,przyłączając się do systemu korzeniowego rosnących obok ziół,również ich substancje odżywcze.
Niewystarczająca ilość,która panuje w warunkach wysokogórskich,niska temperatura powietrza i jej wahania hartują cordyceps i czynią go energochłonnym.
Ze względu na silne właściwości adaptogenne jest przedmiotem zainteresowania w świecie nauki.
Szczególnie dobrze opisana jest w literaturze naukowej zdolność obniżania i normalizowania lipidów we krwi przez ekstrakty z cordycepsu(najlepiej stosować formę płynną).Istnieje również wiele doniesień o korzystnym wpływie maczużnika na metabolizm cukrów u diabetyków.
Amerykańscy farmakolodzy począwszy od 1980 roku wyodrębnili z CORDYCEPSU takie unikatowe substancje jak kordycepina,kwas cordycepsowy,adenozyna,adenina i potwierdzili fakt wzmacniającego działania tych substancji na system immunologiczny człowieka.
Cordyceps efektywnie oczyszcza organizm,wzmacnia jego odporność na różne infekcje,sprzyja łatwiejszej adaptacji człowieka do zmian pogody i środowiska zewnętrznego jako takiego.
Dobrze sprawdza się jako uzupełnienie diety dla osób cierpiących na zmiany onkologiczne,gdyż wspiera pobudzanie tworzenia się erytrocytów,leukocytów,trombocytów,a także wspomaga procesy ochronne organizmu przed skutkami promieniowania oraz regeneruje uszkodzoną aurę…
MAMY W OFERCIE PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY PREPARAT NA RYNKU…https://figazmakiem.eu/sklep/herbaty-i-ziola/cordyceps-fohow/

Close Menu

Witamy w naszym sklepie Figa z makiem... Punkt stacjonarny znajduje się w Łodzi.. Nowa Hala Górniak ul.Piotrkowska 317 lokal 128 ,,Figa z makiem'' Zamknij

×

Koszyk