Bromelaina

Bromelaina

Bromelaina to enzym trawiący białka uzyskiwany z owoców ananasa. Ma bardzo silne działanie przeciwzapalne i dlatego z wielkim powodzeniem jest stosowany jako środek wspomagający leczenie wielu schorzeń – od kontuzji sportowych po choroby serca.Nowość w naszym sklepie!!!!
Bromelaina jest silnym środkiem przeciwzapalnym, który łagodzi ból i opuchliznę oraz wspomaga gojenie się tkanek. Uważa się, że jest ona skuteczna dzięki temu, że łączy się z prostaglandynami, czyli substancjami podobnymi do hormonów.
Bromelaina hamuje działanie tych prostaglandyn, które wywołują ból i stan zapalny i jednocześnie pobudza tworzenie się prostaglandyn przeciwzapalnych. Pobudza także rozkład włóknika, czyli fibryny, nierozpuszczalnego białka, które jest jedna z najważniejszych substancji biorących udział w procesie krzepnięcia krwi.
Ułatwia też przyswajanie składników pokarmowych i rozpuszczanie istniejących skrzepów, a także zapobiega tworzeniu się nowych. Bromelaina, podobnie jak zielona herbata, zmniejsza bowiem nadmierną krzepliwości krwi. Kseronina znana jest na świecie jako substancja uaktywniająca enzymy i proteiny oraz zwalczająca wszelkiego rodzaju choroby. Jej niedobór może wpłynąć niekorzystnie na funkcjonowanie układu immunologicznego. Każda dolegliwość czy stres dodatkowo obniżają jej poziom, co prowadzi do jeszcze mniejszej odporności.
Bromelaina rozkłada tłuszcze, odpowiada za trawienie białek i cukrów, dlatego jest wykorzystywana jako suplement wspomagający odchudzanie. Polecana jest zwłaszcza osobom mającym tendencję do tycia i prowadzącym mało aktywny tryb życia. Jest też chętnie stosowana przez sportowców, ponieważ przeciwdziała puchnięciu stawów, przyspiesza gojenie i łagodzi ból. Ze względu na właściwości przeciwzakrzepowe jest zalecana osobom z chorobami serca oraz dolegliwościami układu krążenia. Kseronina również wspomaga likwidowanie obrzęków, ułatwia leczenie złamań, stłuczeń, opuchnięć, zwichnięć, ran ciętych i oparzeń, ułatwia również przenikanie antybiotyków. Często stosowana jest przy chorobach związanych ze złym funkcjonowaniem enzymów trawiennych (dolegliwości przewodu pokarmowego) oraz w leczeniu chorób reumatycznych.Tutaj kupisz produkt..https://figazmakiem.eu/sklep/suplementy/bromelaina/…pozdrawiam

Close Menu

Witamy w naszym sklepie Figa z makiem... Punkt stacjonarny znajduje się w Łodzi.. Nowa Hala Górniak ul.Piotrkowska 317 lokal 128 ,,Figa z makiem'' Zamknij

×

Koszyk